Aslanoba Capital, görüntü işleme konusunda uzmanlaşan InfoDif’e yatırım yaptı - INFODIF
525
post-template-default,single,single-post,postid-525,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Aslanoba Capital, görüntü işleme konusunda uzmanlaşan InfoDif’e yatırım yaptı

Aslanoba Capital, görüntü işleme konusunda uzmanlaşan InfoDif’e yatırım yaptı

aslanoba-capital-infodif-goruntu-isleme

Gerçek zamanlı arttırılmış gerçeklik hizmeti veren Infodif‘e Aslanoba Capital‘den yatırım geldi. Yatırım haberi Bora Uygun tarafından Twitter’da paylaşıldı ve yatırımın gerçekleştiğini öğrendik.

Kısa bir özet geçmek gerekirse; 2007 yılında Kerem Çalışkanve Salih Eren Parlakgümüş tarafından kurulan Infodif, 2013 yılında seçilen Etohum 15 girişimlerinden biriydi. Antalya’da gerçekleşen Etohum kampı ve Startup Turkey etkinliklerinde de dikkat çekmişti.

Bora Uygun, Fırat Kalsın ve Ali Dağlı’nın da ortak olduklarını bildiğimiz Ankara merkezli girişim, ODTÜ’nün girişim hızlandırma programı TeknoJumpp ile ABD’ye gitmeye hak kazanmıştı. Aldığımız bilgiye göre Aslanoba Capital, teknolojik bir ürün ortaya koyan Infodif’e yatırım yapmış ve imzalar atılmış.

aslanoba-capital-infodif-goruntu-isleme-ankara

Predictive Video Analytics yani Tahmine dayalı Video Analizi sağlayan Capra platformu Türkiye’nin önemli savunma şirketleri tarafından kullanılmaya başlanmış. Bu teknoloji üzerine kurulan görüntülü güvenlik sistemleri konusuna odaklanacak olan şirket, aynı teknolojiyi kullanarak farklı ürünler de geliştirebilir.

Aslanoba Capital’in InfoDif’e yaptığı yatırımın detayları açıklanmazken, şirketin yatırımı ürünü geliştirmenin ve yeni ürünler hazırlamanın dışında yurtdışında da iş geliştirme faaliyetlerinde bulunmak için kullanacağını tahmin ediyoruz. İnfodif’in söz konusu geliştirmeleri yaparken TÜBİTAK’ın TEYDEB desteklerinden faydalandığını da belirtelim.

Webrazzi / 31.Ekim.2013

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.